Wizyta w Straży Pożarnej

11 października 2018 r. uczniowie z  kl. II a i II b wraz z wychowawczyniami odbyli wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy  zapoznali uczniów ze swoim miejscem pracy oraz zademonstrowali sprzęt, którego używają w różnych, trudnych warunkach. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują. Największą frajdę sprawiło dzieciom pryskanie wodą z węża strażackiego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe, jak również dowiedziały się, jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba. Drugoklasiści wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem.
Wrócili z wycieczki pełni pozytywnych wrażeń.

A.Błaszczyk, A.Macias

Autor: Agnieszka Błaszczyk