Mikołajki w Toruniu

Dnia  6 grudnia uczniowie klasy II a i II b oraz uczeń Cezary Kaźmierowski razem z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Torunia. Spacerując po toruńskiej Starówce, uczniowie oglądali architekturę i zabytki miasta. Poznali sylwetkę znakomitego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Odwiedzili również Planetarium, gdzie podczas seansu "Cudowna podróż" uczestniczyli w fascynującej wyprawie w gwiezdny międzyplanetarny świat.– Toruń to oczywiście pierniki, dlatego kolejnym punktem programu  wycieczki były warsztaty wypieku pierników w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie poznali historię i recepturę wyrobu tradycyjnych toruńskich smakołyków. Wszyscy z uwagą słuchali opowiadania  o przyprawach i narzędziach służących do produkcji pierników. Dzieci z ciekawością oglądały pokaz przygotowania ciasta do wypieków. Potem każdy miał możliwość własnoręcznego wykonania piernika. Ciężka praca przyniosła efekt w postaci pamiątkowych pierników i certyfikatu czeladnika. Naszą wizytę w Toruniu zakończyliśmy wspólnym posiłkiem  w McDonald's.

Wycieczka udała się wspaniale! Dostarczyła wiele nowej wiedzy, niezapomnianych wrażeń i radosnych przeżyć. Dokąd udamy się następnym razem? …Tego jeszcze nie wiemy….

A. Błaszczyk, A. Macias

Autor: Agnieszka Błaszczyk