Skowronki zwiastunem wiosny.

Dzień dobry dzieci.

W końcu mamy wiosnę !

Oznakami nadejścia wiosny są nie tylko kwitnące kwiaty czy coraz cieplejsze dni, ale też pierwsze ptaki powracające do Polski po zimie jak bociany czy skowronki.

Skowronek polny jest nieco większy od wróbla. Ma upierzenie koloru szaro - brunatnego.  Do Polski przylatuje w lutym - marcu, a odlatuje we wrześniu - październiku. Zamieszkuje pola uprawne, łąki. Skowronek jest bardzo ruchliwy; nigdy nie siada na drzewa. Śpiewa pilnie i wytrwale od świtu do zmroku. Odżywia się owadami i nasionami. Swoje gniazdo buduje na ziemi. Skowronek jest ptakiem chronionym.

Zapraszam do uważnego obejrzenia krótkich filmików o skowronku (linki poniżej) oraz samodzielnego wykonania skowronka z papieru. Miłego oglądania.

LINK

Autor: Anna Sobocińska