Styczeń i luty w klasie II c

Dwa pierwsze miesiące tego roku w klasie II c obfitowały w wydarzenia. 2 stycznia mieliśmy Bal noworoczny.

26 stycznia wnukowie dla swoich babć i dziadków zaprezentowali program artystyczny, po którym wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. W trakcie słodkiego poczęstunku goście z wnukami brali udział w quizach. Było uroczyście, sentymentalnie i wesoło.

14 lutego nie zapomnieliśmy o Walentynkach. Były kartki z życzeniami, zespołowe kodowanie na dywanie (serca w różnej odsłonie) i słodki poczęstunek. Dwa dni później uczciliśmy pączkami i faworkami Tłusty czwartek.

Klasowy Bal przebierańców zorganizowaliśmy 20 lutego. Był konkurs na strój, zabawy muzyczne, pamiątkowe zdjęcia i dyskoteka.

W nawiązaniu do omawianych na zajęciach treści, 24 lutego uczniowie wybrali się do  szkolnej biblioteki. Oglądali elektroniczne i kartkowe katalogi. Zaglądali do miejsc dotychczas im niedostępnych. Dzieci przeprowadziły wywiad z panią bibliotekarką, która na zakończenie spotkania przeczytała fragment lektury. Wizyta pozwoliła poszerzyć i utrwalić treści z zajęć oraz rozbudzać zainteresowania czytelnicze.

Autor: A. Sobocińska