Marcowe wydarzenia w klasie II c

Na początku marca uczniowie odwiedzili wędrowną wystawę „Jutro idziemy do kina”, która została zainstalowana w naszej placówce. Była to opowieść o rozwijającym się kinie i emocjach z nim związanych.

8 marca pojawiły się kwiaty, życzenia, upominki i słodki poczęstunek. Uczniowie świetnie się bawili podczas zabaw z chustą animacyjną. Był to wyjątkowy i radosny dzień.

W związku z omawianymi na zajęciach treściami dotyczącymi zdrowego odżywiania dzieci wykonały surówki i kanapki z własnoręcznie wykonaną pastą jajeczną. Następnie zasiadły do degustacji częstując się po trochu wszystkimi daniami. Było smacznie i zdrowo.

14 marca uczciliśmy Światowy Dzień Matematyki. Uczniowie przez cały dzień indywidualnie i zespołowo zmagali się z zadaniami Królowej Nauk.

20 marca uczniowie odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę. Poznali m.in. zasady wypożyczania książek kiedyś i dziś, drogę książki od autora do czytelnika oraz zasady układania zbiorów na półkach. Na zakończenie otrzymali zakładki do książek. Wizyta pozwoliła utrwalić i poszerzyć szkolne treści.

21 marca obchodziliśmy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat zespołu wad wrodzonych, który wywołany jest nieprawidłowością w liczbie chromosomów. Przyszli w różnych skarpetkach solidaryzując się z tymi osobami. Oczywiście w tym dniu powitaliśmy wiosnę. Dzięki Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Gucio uczestniczyliśmy w warsztatach finansowych i obejrzeliśmy teatrzyk o kapryśnej księżniczce. Dzieci wykonały bociany. Z całą grupą klas 0-III pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę. Na koniec, w naturalnej formie, zażywaliśmy witaminkę D3.

Autor: A. Sobocińska