„Dzień Pluszowego Misia” w klasie Ia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Zabawka ta od wielu lat towarzyszy dzieciom na całym świecie, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela pomagającego przetrwać trudne chwile. Uczniowie klasy Ia poznali historię pluszowego misia oraz poznali imiona misiów występujących w różnych bajkach. Podczas zabaw ogólnorozwojowych doskonalili spostrzegawczość, wzbogacali język oraz rozwiązywali misiowe zagadki. Na koniec uczniowie poznali bohatera opowieści „Plastusiowy pamiętnik” i ulepili z plasteliny własną wersję Plastusia z książki Marii Kownackiej.

Autor: S. Bartoszewicz