Andrzejki

W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Od dawna święto to słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj jest to dzień, który jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Niecierpliwi pierwszoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate oraz co może czekać ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.

Autor: S. Bartoszewicz