Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

Europejski Tydzień Sportu miał na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w dniach od 23 do 30 września 2018 roku. Na

Nasza szkoła przystąpiła do tej inicjatywy. Zgłaszając nasze działania sportowe zostaliśmy umieszczeni na mapie sieci szkół w Polsce, które przystąpiły do tej akcji.  27 września 2018 roku uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w „Jesiennym Dniu Sportu”, który został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Dla dzieci z klas I przygotowane były  zabawy ruchowe z wykorzystaniem różnych przyrządów sportowych, ucz. kl. II współzawodniczyli między sobą w „Wyścigach rzędów”, ucząc się przy tym zasad faire play, zaś ucz. z klas III rozegrali mecz w „Dwa ognie”. Uczniowie klas starszych rozegrali mecze w piłkę nożną. Podsumowaniem działań była „taneczna przerwa” dla uczniów.

nauczyciele klas I – III, n-le wych. fizycznego

Autor: Mirosława Krasińska