Drodzy Rodzice!

Znaleźliśmy się wszyscy w wyjątkowej sytuacji-niezwykle trudnej. Pozostajemy w domu, jeśli tylko jest to możliwe. Nie jest to dla nas czas wolny od obowiązków. Nasze dzieci muszą uczyć się w nowy sposób- zdalnie. Obserwujemy ich zachowania i widzimy, że często jest im trudno. Spróbujmy zaangażować dziecko w codzienne czynności, kreatywne zabawy i wplećmy w to obowiązki związane z nauką. Pomagajmy w odbieraniu informacji od nauczycieli. Pokierujmy tak procesem uczenia się dzieci w domu, szczególnie jeśli mamy ograniczone możliwości sprzętowe, a dzieci kilkoro, aby przepływ informacji nie był utrudniony. Zgłaszajmy problemy, jeśli z czymś nie potrafimy sobie poradzić. Rozmawiajmy ze sobą, wyjaśniajmy sytuacje. Dowiadujmy się jakie postępy robi dziecko w nauce, czy radzi sobie z powierzonymi zadaniami. Dajmy dzieciom potrzebne im teraz poczucie bezpieczeństwa.

Wyczekujemy jutra z wielką obawą. Musimy jednak współpracować ze sobą, aby nasze dzieci mogły szczęśliwie dotrzeć do końca tego trudnego roku szkolnego. W razie potrzeby kontaktujmy się z wychowawcą, nauczycielem przedmiotu, pedagogiem czy psychologiem szkolnym, informatykiem czy dyrekcją szkoły.

Rodzicu!!!

• Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad bezpieczeństwa i czystości (mycie rąk).
  • Upewnij się, że Twoje dziecko bezpiecznie spędza czas wolny od zajęć szkolnych – nie wychodzi niepotrzebnie z domu, nie spotyka się ze znajomymi, nie przebywa w miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi.
  • Zadbaj o zdrową i zbilansowaną dietę swojego dziecka.
  • Zachęcaj dziecko do samokształcenia w ramach nauczania na odległość. Pomagaj mu w tym procesie, na ile to możliwe.
  • Śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły (e-dziennik).

Jeśli mogłabym w czymkolwiek pomóc proszę kontaktować się ze mną przez: e-dziennik, Messenger, pocztę służbową czy telefon, jak również Sekretariat szkoły.

Pedagog szkolny - Mariola Korczakowska

Autor: Pedagog szkolny - Mariola Korczakowska