Szkolna akcja ,,Ratujemy i uczymy ratować"

We wrześniu i październiku, we wszystkich klasach pierwszych i drugich, odbyły się dwugodzinne spotkania w ramach akcji ,,Ratujemy i uczymy ratować". Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z wiadomościami na temat udzielania pierwszej pomocy m. in. oglądając filmiki na ten temat. Drugie zajęcia polegały na zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie w parach ćwiczyli pozycję boczną ustaloną i reanimację na fantomach. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Drugie klasy otrzymały książeczki z fundacji Jurka Owsiaka, dzięki którym będą mogły utrwalać swoje wiadomości. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

opiekun SKW: Alina Sobocińska

Autor: Alina Sobocińska