Ciekawa technika plastyczna – malowanie pianką do golenia

Hej dzieciaki!

Mam dziś dla Was propozycję, na bardzo ciekawy sposób malowania. Malowaliście kiedyś przy użyciu pianki do golenia? Nie? To musicie spróbować! jak się maluje w ten sposób? Opisze Wam, to krok po kroku.

1. Przygotuj:

• Piankę do golenia,

• Płaskie naczynie,

• Farby lub kolorowe tusze albo barwniki spożywcze,

• Wykałaczkę lub patyk,

• Kartkę papieru

• Długą linijkę

1. Płaskie naczynie wypełnij pianką do golenia.

2. Przy pomocy pipetki, zakraplacza albo po prostu pędzla, nanieś na pianę różne farby, lub tusze, czy rozpuszczone w wodzie barwniki.

3. Po takiej piance - pochlapanej farbami, wykałaczką narysuj różne wzory.

4. Kiedy uzyskasz zadowalający efekt, na kolorową pianę połóż kartkę papieru i dociśnij delikatnie rękami.

5. Oderwij delikatnie kartkę i zdejmij nadmiar pianki, która przyczepiła się do papieru. Możesz, to zrobić np. długą linijką.

6. Na kartce zostaną piękne wzory! Kiedy wyschnie, możesz na niej narysować mazakami dowolny rysunek. Możesz także wykorzystać takie kolorowe kartki jako papeterię do pisania listów lub papier ozdobny do pakowania drobnych prezentów, a nawet powycinać różne ciekawe kształty. Pomysłów jest wiele!

Życzę Wam miłej zabawy ????

Autor: Anna Sadowska