Czytanie na dworze

21 czerwca 2021 roku uczniowie klas 0 – VIII wzięli udział w szkolnej akcji czytelniczej „Czytanie na dworze”. W kl. 0 – V zaprezentowano twórczość Doroty Gellner. Wiersze czytali: dyrektor szkoły, rodzice, babcia uczennicy kl. I b, nauczyciele, uczniowie. Dzieci wysłuchały również recytacji wiersza „Nutki” w wykonaniu Julii Gołębiewskiej ucz. kl. II a. Wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ogórek”, do której słowa napisała D. Gellner. W młodszej grupie rozdano nagrody laureatom konkursów: „Pięknie czytam”, ze znajomości lektury „Karolcia” oraz z konkursu ortograficznego „O „złote” pióro Dyrektora Szkoły”. Szóstoklasiści czytali wiersze różnych autorów. Uczniowie kl. VII – VIII spotkali się z poetą P. Sławomirem Ciesielskim, wysłuchali jego wierszy oraz zadawali pytania dotyczące twórczości poety. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zwięczeniem akcji „Czytania na dworze” był udział uczniów w „Kiermaszu książki przeczytanej”.

Autor: Mirosława Krasińska