Wycieczka do Szafarni i Golubia-Dobrzynia

30 września klasy I a i I c wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem podróży był Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Uczniom przybliżono postać słynnego na całym świecie pianisty i kompozytora F. Chopina. Dzieci wysłuchały muzyki na żywo w wykonaniu pianisty. Gospodarze ośrodka wprowadzili uczniów w czarujący świat muzyki klasycznej. Uwrażliwili na jej piękno poprzez zabawę metodą aktywnego słuchania. Kolejnym etapem podróży był zamek w Golubiu- Dobrzyniu. Dzieci obejrzały krótki film z turniejów rycerskich, a następnie wraz z przewodnikiem zwiedzały komnaty zamkowe i słuchały legend związanych z tym miejscem. Na zakończenie był czas na zakupy. Uczniowie pełni wrażeń powrócili do szkoły.

wychowawczynie klas Ia i Ic

Autor: A. Sobocińska