Warsztaty filcowania wełny

25 września 2021 roku Stowarzyszenie "'Gucio"  w ramach  projektu "Inicjuj z FIO 3.0" zorganizowało warsztaty filcowania wełny. Zajęcia odbyły się w Remizie OSP w Skępem, wzięło w nich udział 25 uczniów z klas I - III Szkoły Podstawowej w Skępem. Dzieci poznały naturalny materiał jakim jest runo owcze, mogły je dotykać, wąchać, rozciągać. Dowiedziały się co to znaczy filcować wełnę, w jaki sposób się to robi i co można z niej stworzyć. Efektem ich działań były przepiekne obrazki o różnej tematyce np. jesienne drzewa, serduszka, żaba, ..., które dzieci zabrały ze sobą do domu. Warsztaty poprzedziło spotkanie z przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy Skępe, w trakcie którego dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat gospodarowania odpadami na terenie gminy Skępe. Były również zabawy o tematyce ekologicznej sprawdzające wiadomości dzieci na ten temat. Na zakończenie warsztatów była wata cukrowa oraz słodki poczęstunek.  Kolejne warsztaty już 8.10.2021!

Autor: Mirosława Krasińska