Warsztaty stolarskie

8 października 2021r. w Remizie OSP w Skępem odbyły się warsztaty stolarskie.

8 października 2021r. w Remizie OSP w Skępem odbyły się warsztaty stolarskie. Uczestniczyło w nich 25 dzieci z kl. I -III ze szkoły Podstawowej w Skępem. Warsztaty  finansowano ze środków z mikrodotacji w ramach projektu "Inicjuj z FIO3.0".  Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat rodzajów drzew i drewna. Mogły dotkną, powąchać drewno, zauważały róznicę w gatunkach drewna. Poznały warsztat stolarski. Z naturalnego surowca wykonały przeróżne rzeczy: młotki, domki, zwierzątka, samochody.... .Przed warsztatami  dzieci obejarzły prezentację na temat segregowania odpadów w naszej gminie, a po warsztatach poprzez odgadywanie zagadek ekologicznych wykazały się swoją wiedzą na ten temat. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Warszaty były super okazją do wspanałej, twórczej zabawy.