Warsztaty ceramiczne

W ramach projektu "Inicjuj z FIO3.0 ...

W ramach projektu "Inicjuj z FIO3.0"  - 9 października 2021 r. odbyły sie warsztaty ceramiczne dla dzieci. Uczestniczyło w nich 25 uczniów z klas I - III.  Warsztaty poprzedziła pogadanka w oparciu o prezentację multimedialną na temat segregowania odpadów z przedstawicielem UMiG w Skępem. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się jakim naturalnym surowcem jest glina, co można z niej zrobić i jak  ludzie ją wykorzystują.  Dzieci zainpirowane pogadanką ekologiczną, że nasza planeta to nasz dom , stworzyły z  gliny  oryginalne budowle, domy. Na zakończenie odbyły się zabawy o tematyce ekologiczne. Nie zabrakło  również słodkiego poczęstunku. Były to już ostatnie warsztaty realizowane w ramach projektu "Inicuj z FIO3.0"

Autor: Mirosława Krasińska