Ruszamy z kolejną edycją Pozytywnej Uwagi!

Wspólnie przeganiamy jesienne smutki ze szkolnych korytarzy i wpisujmy uczniom pozytywne uwagi w e-dzienniczkach. Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli. Niech zainspirują innych.
Uczymy się także chwalić, bo mądre chwalenie jest trudniejsze, niż się wydaje. Chwalmy tak, jak sami byśmy chcieli być chwaleni – by pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy. Chwalmy tak, by uczeń pomyślał: „Angażuję się, bo chcę. Bo ktoś mnie docenia”. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują wsparcie swoich nauczycieli.

Informacje o akcji:

Autor: M. Korczakowska