Klasa II b wita wiosnę

Po długiej zimie wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Uczniowie klasy II b na zajęciach realizowali klasowy projekt ,, Znaki wiosny”. Podczas zajęć poznali charakterystyczne oznaki wiosny, odbyli wycieczkę do lasu w celu obserwacji zmian w przyrodzie, wykonali w grupach bociany, które są głównym elementem gazetek w klasie i na korytarzu szkolnym. Uczniowie poznali tradycje wielkanocne, uczestniczyli w zajęciach plastycznych ,,Palmy dobrzyńskie”, podczas których samodzielnie wykonały palmy wielkanocne. Dziękujemy p. Elżbiecie Kowalskiej za pomoc w wykonaniu tych przepięknych palm. Następnie uczestniczyli w przygotowaniu do Dnia Ziemi i wykonali ekologiczne stroje ,,Cztery pory roku” oraz instrumenty perkusyjne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Autor: Agnieszka Błaszczyk, Alina Macias