"Z darami natury świat nie jest ponury"

Głównym założeniem innowacji „Z darami natury świat nie jest ponury” było rozbudzanie zainteresowań ekologicznych oraz plastycznych wśród dzieci jak i dorosłych a pośrednio także kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste czyli ideą, która dąży do zlikwidowania zaśmiecania środowiska naturalnego, rozważnego korzystania z wytworów człowieka, co wiąże się ze świadomym życiem w zgodzie z zasadami ekologii.

Kolejnym  założeniem było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołą a domem rodzinnym dzieci, zaproponowanie rodzicom alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

Innowacja była realizowana podczas zajęć edukacyjno–opiekuńczo – wychowawczych oraz w czasie wolnym od zajęć. Powstało wiele wspaniałych dzieł, jednak zdjęcia poniżej przedstawiają tylko wybrane prace plastyczne powstałe w ramach realizacji innowacji.

Autorzy:

A.Błaszczyk, A. Macias, E. Małkiewicz, S. Bartoszewicz