Spotkania czytelnicze w klasie IIc

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IIc brali udział w spotkaniach czytelniczych. Jak wszyscy wiemy czytanie książek usprawnia nasze zdolności umysłowe. Dzięki lekturze książek osiągamy wyższe wyniki w testach oceniających nasze możliwości poznawcze, zdobywamy nowe informacje, poszerzamy zasób słownictwa, stymulujemy wyobraźnię, pamięć oraz koncentrację uwagi. W naszej nowoczesnej cywilizacji, człowiek, który nie czyta nie nadąża za pędem zmian, gdyż trudno mu zrozumieć, zapamiętać i wykorzystać rosnące bogactwo wiadomości. Dlatego też te spotkania miały zachęcić uczniów do wspólnego czytania. Podsuwanie sprawdzonych książek, prowadzenie ciekawych zajęć, pokazywanie, że sami czytamy miało na celu przekonać ich do większej aktywności w tym kierunku. W ramach zajęć odbywały się spotkania z pracownikami szkolnej biblioteki, uczniami Szkolnego Koła Czytelniczego jak również wyjazd do teatru na przestawienie pt. „Pchła Szachrajka”,. Dzieci wykonały również wiele ciekawych prac plastycznych np.: lapbooki do lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…”, portrety głównej bohaterki „Oto jest Kasia”, własne książeczki „Zaczarowana zagroda” oraz wiele innych.

Autor: S. Bartoszewicz