Pierwsza pomoc w klasach pierwszych i drugich

W ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu, na przełomie października i listopada, w klasach pierwszych i drugich odbyły się dwugodzinne spotkania z pierwszej pomocy "Ratujemy i uczymy ratować". Podczas pierwszych godzin każda klasa obejrzała krótki film instruktażowy" Doktor Kręciołek". Następnie zostały omówione i przećwiczone poszczególne etapy udzielania pomocy osobie poszkodowanej (sprawdzenie przytomności, rozmowa telefoniczna, sprawdzenie oddechu, pozycja boczna ustalona). Na drugich godzinach było przypomnienie wiadomości i umiejętności oraz nauka postępowania w przypadku braku oddechu. Resuscytacja odbyła się na fantomach. Dla drugich klas były to zajęcia utrwalające zdobyte wiadomości z klasy pierwszej. Uzyskanymi na zajęciach umiejętnościami uczniowie mogą podzielić się z innymi.

Autor: A. Sobocińska