Warsztaty kulinarne "Zdrowe słodycze"

W ramach mikrodotacji -Inicjuj z FIO 3.0 ...

W ramach mikrodotacji - Inicjuj z FIO 3.0 jakie uzyskało Stowarzyszenie - 20 czerwca 2023 r. zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne "Zdrowe słodycze" dla dzieci i ich rodziców. Warsztaty odbyły się w Remizie OSP w Skępem.  Profesjonalni cukiernicy "Lekkie Ciacho" z Płocka opowiedzieli rodzicom i dzieciom o receptach zdrowego odżywiania, o istocie czytania etykiet na produktach, znajdujących się na półkach w sklepach oraz o sposobie uchronienia się przed niebezpieczną chorobą, jaką jest CUKRZYCA! Prowadzący zasygnalizowali uczestnikom bardzo ważną rzecz , iż cukier jest zupełnie niepotrzebny w naszym życiu. Pod kierunkiem prowadzącej dzieci przyrządziły trzy słodkie wyroby,  bez użycia cukru, z wykorzystaniem tylko i wyłącznie naturalnych produktów  takich jak: kasza jaglana, płatki kukurydziane, ryż preparowany, masło orzechowe, daktyle, miód i bakalie. Podczas 2 godzinnych warsztatów (warsztaty odbyły się w 2 grupach) uczestnicy  nauczyli się wykonywać zdrowe słodycze, m.in: kulki mocy - raffaello, batoniki corn oraz krem fit nutellę. Warsztaty były dla dzieci ciekawą przygodą kulinarną, a przede wszystkim uświadomiły zebranym jak należy dbać o swoje zdrowie.