Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 (cz. 2)

"Szkolne mury" (autor: Jessica Kosatka)

Szkolne mury

W nich już słychać wspomnień cichy

Chichot

Już mój czas tutaj upływa

Lecz przyszłych pokoleń przybywa

Zostawiam Wam chwil pięknych

Skrzydła

Byście mogli szkolnych niebios

Zwiedzać oblicza

Było tu pięknie

Mimo niecodziennej tęczy

Mimo zachmurzonych okien sali

Matematyki

Docenia się z czasem

Jest to prawdą

To co piękne przeminie

Krętą ścieżką poprowadzi

Ku tych którzy

Życia by chcieli jeszcze raz

I nawet z uznania najgorszy uczeń

Wychodzi tu z wielką lekcją

Uroczystość zakończenia roku szkolnego, a przede wszystkim moment ukończenia szkoły skłania do refleksji nie tylko dorosłych. Szczególna życzliwość uczniów, ich wyjątkowa wrażliwość i wszystkie emocje towarzyszące im w tym dniu są zwieńczeniem pracy w szkole.

Jak co roku podczas pożegnania klas VIII zaszczyciły nas swoją obecnością władze MiG Skępe w osobach: wiceburmistrz p. Krzysztof Jaworski, kierownik oświaty p. Magdalena Elwertowska oraz prezes Stowarzyszenia "Gucio" p. Mirosława Krasińska, przewodniczący Rady Rodziców p. Rafał Gołębiewski, ks. Wojciech Czajkowski, licznie przybyli Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi  oraz uczniowie klas VII.

Tradycyjnie, po okazjonalnych przemówieniach dyrektora szkoły p. Ewy Jastrzębskiej oraz zaproszonych gości, nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu, składającemu się z uczniów klas VII.

Następnie pożegnaliśmy kolejnych pracowników szkoły, przechodzących na emeryturę, tj. p. Marię Chrobak, p. Marię Kaczorowską, p. Elżbietę Staszkiewicz, p. Sławomira Chrobaka i p. Jacka Płoszyńskiego. Do licznych podziękowań za wieloletnią pracę i życzeń spełniania swoich marzeń śpiewająco przyłączył się chór szkolny pod batutą p. Pawła Sosińskiego.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dopełniło rozdanie nagród i wręczenie świadectw przez wychowawczynie klas. W tym roku miano Najlepszego Absolwenta i nagrodę Rady Pedagogicznej zyskał Piotr Langowski, a Nagrodę Burmistrza otrzymała Agata Kowalska.

Po uroczystym ślubowaniu uczniów klas VIII nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VIII, VII oraz chóru szkolnego.

Na zakończenie dyrektor szkoły p. Ewa Jastrzębska podziękowała za przygotowanie uroczystości p. Danucie Bombalickiej, p. Karolinie Muszyńskiej, p. Ewie Brzezińskiej, p. Pawłowi Sosińskiemu i p. Markowi Moderskiemu.

Absolwentom życzymy powodzenia podczas rekrutacji do szkół średnich smile, porządnego wakacyjnego odpoczynku cool i wielu sukcesów w nowej szkole laughing.

Autor: Anna Brzezińska, Piotr Wyszyński