"Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"

6 grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami i policjantkami z Lipna uczestniczyli w wyjeździe do Bydgoszczy. Celem był udział w akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem", organizowanej przez "Caritas" i Policję. Była to już XIII edycja, która zorganizowana została w hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka" dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wspólną zabawę prowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i komend powiatowych, a pomogły im w tym postacie z bajek: Shrek, Fiona, Królewna Śnieżka. Całość uświetnił swoją obecnością Święty Mikołaj.

Podczas akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” zainaugurowana została kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, której znakiem jest świeca „Caritas”. Środki z jej sprzedaży przeznaczone są na organizację dziecięcego wypoczynku.

Autor: Anna Brzezińska