Regionalny Konkurs pt. „Moja pasja i druk 3D”

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować i wykonać model interesującego miejsca w Europie (Państwa Unii Europejskiej). Uczeń tworzy model techniką druku 3D.

Konkurs będzie realizowany w dwóch grupach wiekowych – szkoła podstawowa od 10 do 14 lat oraz szkoła ponadpodstawowa od 14 do 20 lat.
Termin nadsyłania prac upływa 5 czerwca 2024 r.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej, rozwijanie zainteresowań, kreatywności, wyobraźni i twórczości własnej uczniów oraz wzbudzenie aktywności zarówno we własnej szkole, jak i na forum regionalnym, jak również promocja miasta Bydgoszczy.
Konkurs jest alternatywną propozycją na zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, pozwala na szukanie pomysłów, rozwój kompetencji poznawczych, budowanie klimatu w szkole do rozwoju pasji.

12 czerwca 2024 r. na stronie Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy https://moen.edu.bydgoszcz.pl/, szkoły www.zsm1.bydgoszcz.pl oraz na profilach społecznościowych zostanie zamieszczona lista nagrodzonych osób.
Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 12 czerwca 2024 roku o godz. 10.00 w Auli Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1
w Bydgoszczy podczas Konferencji pt." Pasja i Druk 3D".

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa w załączniku.
Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli informatyki.

Autor: admin