Janusz Chomontek w naszej szkole

15 lutego odwiedził naszą szkołę Janusz Chomontek polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Pan Janusz Chomontek Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca. Pan Janusz Chomontek karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy. W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć 19 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć umiejętności wyjątkowego gościa, a także zadać pytania dotyczące kariery i wyników sportowych. Pokaz wzbudził zachwyt wśród uczniów oraz nauczycieli. Pan Janusz Chomontek obiecał, że na pewno jeszcze odwiedzi naszą szkołę.

Dyrektor szkoły Ewa Jastrzębska

Autor: Dyrektor szkoły: Ewa Jastrzębska