ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
W tym dniu odwiedziliśmy przedszkolaków, a z uczniami klas młodszych połączyliśmy się online. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną , poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, które zagościły przed kamerami. Słuchały również wierszy i piosenek o znanych misiach, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Autor: A.Romankiewicz, J.Drzewucka