Lektury do poduchy

Drogie Dzieci!

W powietrzu w końcu zaczyna być czuć zapach wiosny. Pogoda coraz ładniejsza, jest coraz cieplej, na pewno z niecierpliwością czekacie, żeby skończyć lekcje i wyjść na świeże powietrze. Odpoczynek i ruch na dworze jest bardzo ważny. Chyba każdy z Was lubi pograć w piłkę, pojeździć rowerem, na rolkach, czy po prostu wybrać się na spacer. Korzystajcie z pięknej pogody pełną piersią, bo w tym roku, jak na razie, za dużo jej nie doświadczyliśmy. Mamy jednak małą prośbę. Wieczorami, jak już wrócicie do domu, zamiast usiąść znów przed komputerem, nie zapominajcie o książce. Poczytajcie chwilę  przed snem, co z pewnością pozwoli Wam łatwiej zasnąć.

Poniżej zamieszczamy nowości czytelnicze dla najmłodszych. Może to zachęci Was do kupienia nowej książeczki i wzbogacenia w ten sposób domowej biblioteki:

„Misia i jej mali pacjenci. W Krainie żubra” Aniela Cholewińska – Szkolik (dla dzieci od 4 – 6 lat, tematyka: świat zwierząt, przyroda i ekologia)

„Szkoła szpiegów” Stewart Gibbs (dla dzieci od 9 – 13 lat, tematyka detektywistyczna)

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” Barbara Gawryluk (dla dzieci od 6 lat, tematyka górska)

„Pan Brumm wchodzi na boisko” Daniel Napp (dla dzieci od 6 lat, tematyka sportowa)

„Maja Orety i skarb Szkocji” Eliza Sarnacka – Mahoney (dla dzieci 8 – 10 lat, tematyka: kryminał o podróży w czasie)

„Dom numer pięć” Justyna Bednarek (dla dzieci 9 – 12 lat, tematyka związana ze szkołą, samoakceptacją, przyjaźnią i prześladowaniem)

„Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem” Katarzyna Iga Gawęcka ( dla dzieci 4 – 8 lat, tematyka: wierszyki, rymowanki, bajki)

„Pies Kolumba” Piotr Rowicki ( dla dzieci 10 – 14 lat, tematyka: podróż w czasie, muzeum)

„Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie” Chae Strathie (dla dzieci 6 – 12 lat, tematyka historyczna, starożytność, Rzym)

Mamy nadzieję, że tematycznie, każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Udanej lektury.

Pozdrawiamy!

Autor: A.Romankiewicz i J.Drzewucka