Klasa III b i III c na wycieczce w Solcu Kujawskim.

W dniu 29.09.2022r. uczniowie klasy III b i III c wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci.  Trzecioklasiści wraz z przewodnikiem odbyli spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, przedstawiającej poszczególne okresy ery dinozaurów. Pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów dzieci zapoznały się z różnorodnością tego zaginionego już świata. Miło zaskoczyła wszystkich wiedza, którą wykazali się przy okazji niektórzy uczniowie na ten temat. Kolejnym punktem wycieczki było Kino Emocji – Cinema 5D, w którym ponownie odkrywaliśmy nowy, nieznany nam świat! Oprócz obrazu trójwymiarowego doświadczyliśmy niecodziennych wrażeń: dźwiękowych, ruchowych oraz dotykowych. Wizyta w Muzeum Skamieniałości pozwoliła podziwiać bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Czas mijał szybko i przyjemnie. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty jesienne, podczas których dzieci ozdabiały dynie.  Po smacznym posiłku, pełni nowych sił ruszyliśmy oglądać najnowszą atrakcję. Polska w miniaturze - to 21 miniatur zabytkowych budowli, które wykonane zostały z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Następnie skorzystaliśmy z placu zabaw. Dużo radości dostarczyły dzieciom rozmaite zjeżdżalnie, trampoliny oraz wieże. Na koniec wszystkie dzieci udały się do sklepiku i zakupiły pamiątki, które będą wspomnieniem spędzonego czasu w Jura Parku. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że była to bardzo udana wycieczka.

Autor: S. Bartoszewicz, A. Błaszczyk, A. Macias