POWITANIE WIOSNY 2023

30 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się impreza „POWITANIE WIOSNY” dla klas IV-VIII.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie żegnali zimę i witali wiosnę. Tego dnia w hali sportowej było bardzo kolorowo i wesoło, dzięki przebraniom i występom klas. Członkami jury podczas festynu były dyrektorki szkoły p. Ewa Jastrzębska i p. Anna Brzezińska oraz zaproszeni goście: p. Maria Głowacka, p. wiceburmistrz Krzysztof Jaworski oraz przewodniczący Rady Rodziców - p. Rafał Gołębiewski.

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów trzy konkursy.

Oto wyniki:

“Wiosenna klasa”

I miejsce: VIIIc oraz V-VIIIł

II miejsce: VIa

III miejsce: Va

Wyróżnienia: IVc, Vb, Vc

“Pani Wiosna”

I miejsce: VIIIa i VIIIc

II miejsce: VIIIb

III miejsce: Vb

Wyróżnienia: Va, VIc, V-VIIIł

“Wiosenne występy klas”

I miejsce: VIIIc

II miejsce: VIb

III miejsce: VIIIb

Przerwę taneczną, zakończoną belgijką, poprowadziły dziewczęta z klasy VIIIa.

Następnie odbyły się zawody w przeciąganiu liny, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego p. Wojciech Bońkowski, p. Robert Krajewski oraz p. Marek Moderski. Najsilniejsze klasy w szkole to: IVa, Vb, VIb, VIIb, VIIIb.

Kolejną atrakcją podczas imprezy była degustacja zdrowych i kolorowych kanapek, przygotowanych przez uczniów z poszczególnych klas pod opieką p. Marioli Korczakowskiej,  p. Joanny Uzarskiej, p. Aleksandry Jeziórskiej oraz p. Agnieszki Jaks. Artykuły spożywcze i nagrody dla klas zostały zakupione ze środków Rady Rodziców.

Imprezę prowadziły przewodnicząca SU Amelka Drygulska i opiekunka SU p. Marta Łańcucka.

Autor: M. Łańcucka