Kwietniowe wydarzenia w klasie II c

4 kwietnia gościliśmy pana Jerzego Kowalskiego, który poprowadził zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Spotkanie miało na celu m. in. promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

14 kwietnia uczniowie odwiedzili Posterunek Policji w Skępem, gdzie zapoznali się z pracą policjanta. W tym dniu niespodziewanie odwiedziła nas Ola, która rok temu opuściła klasę z powodu przeprowadzki.

20 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Przed tym spotkaniem uczniowie wykonali plakat i opaski na głowy. Pomagali również w przygotowaniu gazetek ściennych.

24 kwietnia do naszej klasy przybyli uczniowie z II b oraz pani Mirosława Krasińska. Celem spotkania było segregowanie odpadów na naszym terenie. Zajęcia były pouczające i pozwoliły poszerzyć i utrwalić wiedzę na temat segregacji śmieci.

28 kwietnia, z okazji świąt majowych, uczniowie przyszli ubrani na galowo. Oprócz obejrzenia prezentacji multimedialnej wyjaśniającej dlaczego świętujemy, dzieci wykonały okolicznościowe plakietki i przemaszerowały z chorągiewkami po terenie szkoły. Na zakończenie odbyło się sprawdzenie wiedzy o Polsce. Był to dzień świąteczny i patriotyczny.

wychowawczyni klasy IIc- Alina Sobocińska

Autor: A. Sobocińska